divadlo
divadlo
činohra
komedy fest
stand-up & talkshow
hudba
hudba
folk & country & world music
jazz & blues & chanson
klasická hudba
opera & opereta & muzikál
pop & rock
tanec
world music & alternativa
kino
kino
balet & opera v kině
červnový dojezd
filmy
kino pro seniory
pro seniory
pro seniory
hudba & tanec & divadlo
kino pro seniory
přednášky
přednášky
cestování s besedou

 

Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

 

Darkovy poukaz

 

Skip Navigation Links

Chick Corea: Solo Piano


Foto 0Foto 1Foto 2

Fotografie

  • Datum:

 

    Žádné projekce

 Jedna z největších ikon současné hudby Chick Corea (22x Grammy) natočil své klavírní improvizace poprvé v roce 1971 a otevřel tím dveře – ve své době – zcela novému žánru sólového klavíru. V roce 2018 se pouští do svého posledního sólového dobrodružství, při kterém představí vedle svých vlastních kompozic, také práci svých klavírních hrdinů (B. Evans, T. Monk, …). V České republice vystupoval Chick Corea již několikrát, nicméně se svým sólovým recitálem se zde představí poprvé.

Americký klavírista a skladatel Chick Corea je prostě legenda. Čtvrtý nejvíce nominovaný umělec v historii Grammy Awards (63 nominací) se hudebně pohybuje od klasického jazzu až po avantgardu, od latinské hudby k jazzu-rockové fúzi, od dětských písní až ke komorním a symfonickým skladbám. V průběhu své hudební kariéry spolupracoval snad se všemi hudebníky, o kterých se dnes učí ve školách – počínaje třeba Lionelem Hamptonem přes Milese Davise a Johna McLaughlina k hlasové superstar Bobbymu McFerrinovi. Některá jeho hudební partnerství trvají desítky let – třeba ta s klavíristou Herbie Hancockem nebo vibrafonistou Gary Burtonem.

Coreova klasická alba jako například Now He Sings, Now He Sobs (s M. Vitoušem a R. Haynesem), Circle: Paris concert (A. Braxton, D. Holland a B. Altschul), Return to Forever (J. Farrell, S. Clarke, A. Moreira a F. Purim), stejně jako Crystal Silence (s G. Burtonem) nebo My Spanish Heart inspirovaly celou řadu hudebníků. Jeho nejnovější album „Chinese Butterfly“, je vyvrcholením padesátiletého hudebního vztahu s legendárním bubeníkem Stevem Gaddem - nepřetržitý hudební spěch, plný radosti a krásy.

Koncertně nikdy nebyl Chick produktivnější než v 21. století, ať už hraje na akustický klavír nebo elektrické klávesy, vystupuje sólově nebo vede několik hudebních formací – v tomto desetiletí byl třikrát jmenován umělcem roku v anketě DownBeat Readers. Pro Plzeň bude sólový klavírní koncert tohoto geniálního hudebníka koncertem století!

Koncert se koná za podpory Plzeňského kraje a města Plzně.

Držitel vstupenky na koncert Chicka Corey: Solo Piano získává slevu 20 % na nákup vstupenky na koncert Maceo Parkera ke stání. Slevu lze uplatnit pouze na předprodejním místě (náměstí Republiky 41, Plzeň nebo Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň).

 

 

Návštěvníci této akce si také koupili:

  

 

<květen 2019>
poútstčtsone
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789