divadlo
divadlo
autorské čtení
balet v kině
činohra
divadlo v kině
komedy fest
listování.cz
talkshow
festivaly
festivaly
I filmy mají narozeniny
kolem světa
hudba
hudba
folk & country
folklór & lidová hudba
chanson
jazz & swing & blues
klasická hudba
koncerty v kině
opera & opereta & muzikál
opera v kině
pop & rock
world music & alternativa
zahraniční hvězdy
kino
kino
balet v kině
best of 2017
divadlo v kině
filmový klub plzeň
filmy, které stojí za to vidět
I filmy mají narozeniny
kino pro děti
koncerty v kině
opera v kině
projekce pro seniory
výstavy v kině
plesy
plesy
společenské akce
pro děti
pro děti
divadlo pro děti
kino pro děti
zábavné pořady
přednášky
přednášky
cestování s besedou
kolem světa

 

Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

Skip Navigation Links

Iva Bittová & Čikori


Foto 0
Klub Měšťanské besedy
  • Datum:

 

  • 4. 3. 2018, 19:00 koupit

 Houslistka, zpěvačka a herečka Iva Bittová se vrací do Plzně, aby na začátku března vystoupila se svou kapelou Čikori v Měšťanské besedě, se kterou v prosinci 2016 vydala své zatím poslední album At Home. Čikori se představí ve složení Jaromír Honzák (kontrabas), Vladimír Václavek (kytary) a Oskar Török (trumpeta).
Iva Bittová již léta kráčí po cestě, kterou stejným dílem vyznačuje její velké hudební a interpretační nadání a vyhraněná osobnost. Není divu, že ji tyto vlastnosti často dovedou i na místa, kde se obvyklé žánrové škatulky rozpouštějí a smyslem tvoření a hraní se stává především její vlastní umělecká výpověď a osobitý interpretační styl.
Původně se proslavila jako divadelní a filmová herečka – již během studií na konzervatoři hrála v souboru avantgardního brněnského divadla Na provázku a do širšího povědomí diváků se zapsala především postavou Eržiky z muzikálu Balada pro banditu. Posléze se Bittová stále více věnovala hudbě – během její dosavadní bohaté kariéry vedle pozoruhodných sólových projektů navázala četné spolupráce s vynikajícími hudebníky z oblasti folku (Ivo Viktorin), jazzu (Bill Frisell, Bobby McFerrin, George Mraz, Emil Viklický aj.), rocku, dance music (DJ Javas), ethna i vážné hudby (Marek Štryncl, nebo např. její úspěšná vystoupení se Škampovým kvartetem). V roce 2003 byla nominována jako osobnost World Music Radia BBC.
V posledních letech koncertuje více v zahraničí než v České republice, a to i takových legendárních místech, jako je Carnegie Hall v New Yorku, Radio FM Hall v Tokyu, Le Cigale v Paříži či Wigmore Hall v Londýně.
Úspěch však Iva Bittová slavila dokonce i v opeře, když přijala roli Donny Elvíry v modernistickém newyorském nastudování Mozartovy opery Don Juan in Prague.

 

 

Návštěvníci této akce si také koupili:

14.02.2018

Světáci
Světáci


 

<leden 2018>
poútstčtsone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011