divadlo
divadlo
činohra
komedy fest
stand-up & talkshow
festivaly
festivaly
cestování s besedou
kolem světa
hudba
hudba
folk & country & world music
jazz & blues & chanson
klasická hudba
opera & opereta & muzikál
pop & rock
kino
kino
balet & opera v kině
filmy
kino pro děti
kino pro seniory
koncerty & hudební filmy
výstavy v kině
plesy
plesy
společenské akce
pro děti
pro děti
divadlo & akce pro děti
kino pro děti
pro seniory
pro seniory
hudba & tanec & divadlo
přednášky
přednášky
cestování s besedou
kolem světa

 

Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

 

Skip Navigation Links

Iva Bittová & Čikori


Foto 0
Klub Měšťanské besedy
  • Datum:

 

    Žádné projekce

 Houslistka, zpěvačka a herečka Iva Bittová se vrací do Plzně, aby na začátku března vystoupila se svou kapelou Čikori v Měšťanské besedě, se kterou v prosinci 2016 vydala své zatím poslední album At Home. Čikori se představí ve složení Jaromír Honzák (kontrabas), Vladimír Václavek (kytary) a Oskar Török (trumpeta).
Iva Bittová již léta kráčí po cestě, kterou stejným dílem vyznačuje její velké hudební a interpretační nadání a vyhraněná osobnost. Není divu, že ji tyto vlastnosti často dovedou i na místa, kde se obvyklé žánrové škatulky rozpouštějí a smyslem tvoření a hraní se stává především její vlastní umělecká výpověď a osobitý interpretační styl.
Původně se proslavila jako divadelní a filmová herečka – již během studií na konzervatoři hrála v souboru avantgardního brněnského divadla Na provázku a do širšího povědomí diváků se zapsala především postavou Eržiky z muzikálu Balada pro banditu. Posléze se Bittová stále více věnovala hudbě – během její dosavadní bohaté kariéry vedle pozoruhodných sólových projektů navázala četné spolupráce s vynikajícími hudebníky z oblasti folku (Ivo Viktorin), jazzu (Bill Frisell, Bobby McFerrin, George Mraz, Emil Viklický aj.), rocku, dance music (DJ Javas), ethna i vážné hudby (Marek Štryncl, nebo např. její úspěšná vystoupení se Škampovým kvartetem). V roce 2003 byla nominována jako osobnost World Music Radia BBC.
V posledních letech koncertuje více v zahraničí než v České republice, a to i takových legendárních místech, jako je Carnegie Hall v New Yorku, Radio FM Hall v Tokyu, Le Cigale v Paříži či Wigmore Hall v Londýně.
Úspěch však Iva Bittová slavila dokonce i v opeře, když přijala roli Donny Elvíry v modernistickém newyorském nastudování Mozartovy opery Don Juan in Prague.

 

 

Návštěvníci této akce si také koupili:

20.01.2019

Světáci
Světáci


 

<prosinec 2018>
poútstčtsone
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456