divadlo
divadlo
balet v kině
činohra
divadlo v kině
talkshow & komp. pořady
festivaly
festivaly
I filmy mají narozeniny
hudba
hudba
folk & country
jazz & swing & blues
klasická hudba
koncerty v kině
opera & opereta & muzikál
opera v kině
pop & rock
taneční večery
world music & alternativa
zahraniční hvězdy
kino
kino
balet v kině
divadlo v kině
filmový klub plzeň
filmy, které stojí za to vidět
I filmy mají narozeniny
kino pro děti
koncerty v kině
opera v kině
projekce pro seniory
výstavy v kině
plesy
plesy
společenské akce
pro děti
pro děti
divadlo pro děti
kino pro děti
koncerty pro děti
zábavné pořady
přednášky
přednášky
cestování s besedou

 

Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

Skip Navigation Links

Ben Williams & Sound Effect


Foto 0
  • Datum:

 

    Žádné projekce

 Ben Williams, jeden z nejperspektivnějších kontrabasistů současnosti a držitel Grammy, zavítá se svou kapelou Sound Effect poprvé do Plzně. Nenechte si ujít špičkovou jazzovou show!

Spolupracoval s největšími jazzovými kapacitami, jako jsou Herbie Hancock nebo Wynton Marsalis. Převzal sošku Grammy za nejlepší jazzové instrumentální album. Zvítězil v prestižní Mezinárodní jazzové soutěži Theoloniouse Monka a jeho jméno lze na plakátech nejvlivnějších světových festivalů vidět už zdálky. Toto všechno stihl jen do svých třiceti let jeden z nejlepších kontrabasistů současnosti Ben Williams.

Washingtonský rodák rozdmýchává vášnivé diskuze mezi hudebními publicisty a kritiky obdivuhodnou lehkostí, s jakou z do jazzu vpouští výtažky z hip-hopu, R&B, funky i klasiky. Svůj tavicí kotlík vlivů naplňoval od raného dětství – vyrůstal v rodině hudebníků, vizuálních umělců a rapperů, miloval Prince a Michaela Jacksona a toužil se stát rockovou star. „Rozmanitost mojí hudební výchovy mi zajistila pohodlí v nejrůznějších hudebních situacích. Nesnažím se znít jako někdo jiný, jenom chci být v hudbě upřímný a přinést jí mladistvého ducha,“ říká Williams.

Svou první sólovou vlaštovku State of Art vydal teprve v roce 2011, ovšem natolik sebevědomou, že se hudební portály a žebříčky otřásly. Billboard i iTunes slavily nového krále a jeden z nejuznávanějších jazzových časopisů Down Beat albu přiřkl 4,5 hvězdičky z 5.

Díky hřejivému dřevnímu témbru svého nástroje, z nějž melodickým frázováním ždíme toxický groove, svou přirozeností a kuráží v posouvání hranic si kolem sebe Benjamin James Williams vytvořil silné gravitační pole, do nějž se nechaly lapit hudební persony jako Wynton Marsalis, Mulgrew Miller, Herbie Hancock, Bobby Watson, Terence Blanchard nebo Cyrus Chestnut.

Williams přiveze v červnu do Plzně ochutnávku z posledního alba Coming of Age.

Koncert se uskuteční za finanční podpory Plzeňského kraje.

 

 

Návštěvníci této akce si také koupili:

 

<listopad 2017>
poútstčtsone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910