divadlo
divadlo
činohra
stand-up & talkshow
hudba
hudba
folk & country & world music
jazz & blues & chanson
klasická hudba
opera & opereta & muzikál
pop & rock
zahraniční hvězdy
kino
kino
divadlo v kině
filmy
kino pro seniory
koncerty & hudební filmy
pro děti
pro děti
divadlo & akce pro děti
pro seniory
pro seniory
hudba & tanec & divadlo
kino pro seniory
přednášky
přednášky
cestování s besedou
přednášky

 

Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

 

Komedy Fest

Skip Navigation Links

Ben Williams & Sound Effect


Foto 0
  • Datum:

 

    Žádné projekce

 Ben Williams, jeden z nejperspektivnějších kontrabasistů současnosti a držitel Grammy, zavítá se svou kapelou Sound Effect poprvé do Plzně. Nenechte si ujít špičkovou jazzovou show!

Spolupracoval s největšími jazzovými kapacitami, jako jsou Herbie Hancock nebo Wynton Marsalis. Převzal sošku Grammy za nejlepší jazzové instrumentální album. Zvítězil v prestižní Mezinárodní jazzové soutěži Theoloniouse Monka a jeho jméno lze na plakátech nejvlivnějších světových festivalů vidět už zdálky. Toto všechno stihl jen do svých třiceti let jeden z nejlepších kontrabasistů současnosti Ben Williams.

Washingtonský rodák rozdmýchává vášnivé diskuze mezi hudebními publicisty a kritiky obdivuhodnou lehkostí, s jakou z do jazzu vpouští výtažky z hip-hopu, R&B, funky i klasiky. Svůj tavicí kotlík vlivů naplňoval od raného dětství – vyrůstal v rodině hudebníků, vizuálních umělců a rapperů, miloval Prince a Michaela Jacksona a toužil se stát rockovou star. „Rozmanitost mojí hudební výchovy mi zajistila pohodlí v nejrůznějších hudebních situacích. Nesnažím se znít jako někdo jiný, jenom chci být v hudbě upřímný a přinést jí mladistvého ducha,“ říká Williams.

Svou první sólovou vlaštovku State of Art vydal teprve v roce 2011, ovšem natolik sebevědomou, že se hudební portály a žebříčky otřásly. Billboard i iTunes slavily nového krále a jeden z nejuznávanějších jazzových časopisů Down Beat albu přiřkl 4,5 hvězdičky z 5.

Díky hřejivému dřevnímu témbru svého nástroje, z nějž melodickým frázováním ždíme toxický groove, svou přirozeností a kuráží v posouvání hranic si kolem sebe Benjamin James Williams vytvořil silné gravitační pole, do nějž se nechaly lapit hudební persony jako Wynton Marsalis, Mulgrew Miller, Herbie Hancock, Bobby Watson, Terence Blanchard nebo Cyrus Chestnut.

Williams přiveze v červnu do Plzně ochutnávku z posledního alba Coming of Age.

Koncert se uskuteční za finanční podpory Plzeňského kraje.

 

 

Návštěvníci této akce si také koupili:

 

<květen 2018>
poútstčtsone
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910