divadlo
divadlo
balet & opera v kině
činohra
stand-up & talkshow
hudba
hudba
folk & country & world music
jazz & blues & chanson
klasická hudba
opera & opereta & muzikál
pop & rock
world music & alternativa
zahraniční hvězdy
kino
kino
balet & opera v kině
filmy
koncerty & hudební filmy
výstavy v kině
pro děti
pro děti
divadlo & akce pro děti
pro seniory
pro seniory
filmy
hudba & tanec & divadlo
přednášky
přednášky
cestování s besedou

 

Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

 

Skip Navigation Links

John Mayall


Foto 0
  • Datum:

 

    Žádné projekce

 Blues plné energie nestora britské rockové scény si na konci října podmaní Plzeň. Přijede totiž britský zpěvák, kytarista, hráč na klávesy a na foukací harmoniku a také průkopník britského bluesrocku John Mayall.
Jeho hudební kariéra trvá už více než 50 let. Nejdůležitější pro jeho tvorbu byla druhá polovina 60. let 20. století. V té době založil a vedl skupinu John Mayall & the Bluesbreakers, která se stala líhní tehdejší začínající britské rockové scény. Poté, co v roce 1966 vydal dnes velmi ceněné album Bluesbreakers with Eric Clapton, zakládá Eric Clapton s Jackem Brucem a Gingerem Bakerem první „superskupinu“ tehdejší doby – kapelu Cream. V Bluesbreakers tehdy hráli pod vedením Johna Mayalla hudebníci, jejichž sláva měla teprve přijít: Peter Green, John McVie a Mick Fleetwood založili Fleetwood Mac, Andy Fraser vytvořil Free a Mick Taylor přestoupil do Rolling Stones.

Koncem 60. let se po komerčním úspěchu v USA John Mayall přestěhoval do Laurer Canyon v Los Angeles, kde se přidal k tamní bluesrockové a jazzrockové scéně. Jeho živé a téměř akustické album The Turning Point získalo zlatou desku a píseň z tohoto alba Room To Move se stala rockovou klasikou. V 70. a 80. letech hodně spolupracuje s Jonem Hisemanem z legendárních Colloseum, s Larry Taylorem a Harvey Mandelem z populárních Canned Heat – svoji kariéru s Mayallem v té době začínal později velmi populární americký bluesman a kytarista Walter Trout.
V roce 2005 britská královna Johnu Mayallovi udělila Řád britského impéria. O tři roky později po vydání svého 56. alba In the Palace of the King a úspěšném celosvětovém turné, neochotně oznamuje pauzu na dobu neurčitou a rozpouští své Bluesbreakers. Od té doby koncertuje spíše sporadicky.

John Mayall je živoucím důkazem toho, že i v 82 letech se dá hrát blues plné energie, které baví a zajímá diváky po celém světě. Díky podpoře Plzeňského kraje a společnosti Plzeň 2015 si jeho jediný koncert v České republice vychutnají plzeňští diváci 31. října 2015 v KD Peklo.

!!! Koncert je na stání !!!

Koncert podporuje Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a Plzeňský kraj.

 

 

Návštěvníci této akce si také koupili:

 

<červen 2018>
poútstčtsone
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678