divadlo
divadlo
autorské čtení
balet v kině
činohra
komedy fest
listování.cz
talkshow
festivaly
festivaly
future gate sci-fi film fest 2018
hudba
hudba
folk & country
folklór & lidová hudba
hudba & tanec
chanson
jazz & swing & blues
klasická hudba
koncerty v kině
opera & opereta & muzikál
opera v kině
pop & rock
taneční večery
world music & alternativa
zahraniční hvězdy
kino
kino
balet v kině
best of 2017
filmový klub plzeň
filmy, které stojí za to vidět
future gate sci-fi film fest 2018
kino pro děti
koncerty v kině
opera v kině
projekce pro seniory
výstavy v kině
plesy
plesy
společenské akce
pro děti
pro děti
divadlo pro děti
kino pro děti
koncerty pro děti
zábavné pořady
přednášky
přednášky
cestování s besedou

 

Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

Skip Navigation Links

Spirituál kvintet & Dagmar Pecková


Foto 0Foto 1

Fotografie

  • Datum:

 

    Žádné projekce

 Spirituál Kvintet nabízí svému publiku ojedinělý projekt. Světově známá mezzosopranistka a operní pěvkyně Dagmar Pecková se představí jako host v netradičním postavení, kdy kromě svých vstupů zaujme i vedle této folkové formace, s nimiž zazpívá i písně z jejího repertoáru. Program tak nabídne nevšední umělecký zážitek nejen pro fanouška této skupiny.

Spirituál kvintet, nejstarší česká, a dnes již nepochybně legendární folková skupina, představí svou aktuální tvorbu, ale chybět nebudou ani písně z více než půlstoleté historie souboru, z nichž řada dávno zlidověla. Mezzosopranistka Dagmar Pecková se za doprovodu Spirituál kvintetu zhostí několika písní z oblasti spirituálu a gospelu, které na jejích standardních koncertech rozhodně neuslyšíte. Nebude samozřejmě chybět ani zastavení v operním světě, které v tomto spojení poskytuje skutečně neobvyklý zážitek.

První československá folková skupina Spirituál kvintet hraje letos svoji 56. sezonu a je tak i nejdéle činnou kapelou ve svém žánru. Za dobu své existence vydala přes 20 alb a jedno DVD, koncertovala v mnoha zemích Evropy i v zámoří (USA, Kanada, Chile a Velikonoční ostrov, Austrálie, Kuba, Etiopie), zpívala pro Billa Clintona, první dámy světa a v r. 1990 si s ní společně na podiu zazpívali dva prezidenti – Václav Havel a George Bush starší.

V letošní sezoně nabízí Spirituál kvintet koncerty s kombinací nejnovějšího repertoáru a částí věnované vzpomínkám na písně minulých desetiletí.

Dagmar Pecková spolupracuje s nejslavnějšími orchestry a dirigenty jednak jako představitelka slavných operních postav, jednak pořádá koncertní turné obvykle s originální, osobně vytvořenou dramaturgií.

 

 

Návštěvníci této akce si také koupili:

 

 

<únor 2018>
poútstčtsone
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011